ראשי / ייעוץ השקעות נדל"ן / איתור נכסים והשקעות / ביקורת על קרן ראשונים: האם להצטרף למאגר המשקיעים של קרן ראשונים?

ביקורת על קרן ראשונים: האם להצטרף למאגר המשקיעים של קרן ראשונים?

קרן ראשונים הוקמה בשנת 2014 על ידי האלוף במיל' מאיר דגן ז"ל ששימש בין היתר כראש המוסד בין השנים 2002-2011 לצד ארבעה שותפים נוספים: עו"ד ירון טיקוצקי, רו"ח ברוך יחזקאלוב, עמיר שוקרון ועומרי זהר. קרן ראשונים הצטרפה לטרנד שהולך ומתחמם של איתור ושיווק נכסי נדל"ן בחו"ל למשקיעים ישראליים.

ביקורת על קרן ראשונים

בישראל פועלות לא מעט קרנות וחברות נדל"ן המתמחות בשיווק נכסי נדל"ן בחו"ל למשקיעים ישראליים. קרן ראשונים דומה במאפייניה לקרן CITYR ולקרן הגשמה בכך שהיא מובילה קבוצות משקיעים להשקיע כיזמים בפרויקטים מעבר לים. אך, בשנים האחרונות הקרן נכנסה לתחומי פעילות נוספים שמייחדים אותה אל מול יתר השחקניות בשוק הצפוף של השקעות הנדל"ן – הקרן נכנסה לתחום עסקי התמ"א 38 בישראל ובכך היא מעניקה למשקיעים דרכה אפשרויות מגוונות יותר להשקעה.

קרן ראשונים במספרים:

 • שנת הקמה: 2014.
 • תחומי פעילות: 2
 • מספר פרויקטים עד כה: 9
 • מספר עובדים: 4.

אילו מסלולים מציעה קרן ראשונים?

קרן ראשונים מציעה למשקיעים 2 מסלולים עיקריים להשקעה:

 1. השקעה ברכישת קרקע ויזמות בחו"ל.
 2. השקעה במתן מימון לפרויקטים של תמ"א 38 בישראל.

קרן ראשונים מאתרת נכסים בחו"ל עליהם ניתן לבנות ואו יזמים ישראליים שנדרשים למימון לצורך קידום עבודות תמ"א 38, לאחר מכן היא בוחנת את הסיכונים לצד הסיכויים בפרויקט ובמידה ויש הסתברות גבוהה להצלחה ולגריפת תשואה משמעותית בפרק זמן סביר, הקרן מציעה את אפשרות ההשקעה למאגר המשקיעים שנרשמו ועוקבים אחר הזדמנויות נדל"ן המוצעות מידי תקופה.

איך משקיעים עם קרן ראשונים?

ההשקעה עם קרן ראשונים פשוטה למדי ואיננה מחייבת ידע רב. תהליך ההשקעה נחלקת על פני מספר שלבים פשוטים:

 1. הרשמה למאגר המשקיעים של קרן ראשונים – בחינם.
 2. מעקב אחר פרויקטים חדשים שיוצעו לכם בדוא"ל.
 3. פניה למנהלי הקרן להצטרפות לפרויקט בו התעניינתם.
 4. הקרן מקימה חברה (נאמנות מוגבלת) לצורך ההשקעה.
 5. רכישת יחידת השתתפות בגובה מינימום של 50,000 ש"ח.
 6. הפקדת הכסף בחשבון נאמנות אצל עו"ד עד ביצוע ההשקעה.
 7. קבלת עדכון אחת לרבעון על התקדמות וסטטוס הפרויקט.
 8. השלמת הפרויקט ומשיכת הקרן והתשואה.

נרחיב מעט על התהליך,

בשלב ראשון, עליכם להצטרף לרשימת התפוצה (מאגר המשקיעים) של הקרן. קרן ראשונים, כל הזמן מחפשת את הזדמנויות ההשקעה הבאות וברגע שהן ימצאו, הקרן שולחת על כך הודעה לכלל המשקיעים החברים בקרן בכדי שהם יוכלו לעבור על הפרטים ולהחליט האם ברצונם להצטרף להשקעה ואו לדחותה ולחכות להשקעה טובה יותר בעתיד. במידה ואתם בוחרים להצטרף להשקעה, אתם יכולים לפנות למנהל תיקי ההשקעות של הקרן בכדי לקבל מידע נוסף ולהבין איך להצטרף לעסקה.

בכדי להפוך את העסקאות הללו לבטוחות יותר, קרן ראשונים מקימה חברה ואו קרן נאמנות מוגבלת לכל השקעה והשקעה. להשקעות של הקרן מצטרפים עשרות משקיעים בסדרי גודל שונים וכל אחד מהם מקבל יחידת השתתפות שהנה בעצם זכויות בחברה / קרן. כלומר, הזכויות בהשקעה יחולקו בהתאם לגובה ההשקעה שביצע כל משקיע ומשקיע.

האם כדאי להשקיע עם קרן ראשונים?

אם יש בידכם הון עצמי להשקעה ואינכם רוצים לרכוש דירה ואו להשקיע באפיקים בהם התשואה נמוכה, הרי שקרן ראשונים צפויה לענות על הרצונות שלכם. בהשקעות נדל"ן בחו"ל, ניתן להשיג תשואות שנעות בין 6%-12% בבטחה. בהשקעות של מימון תמ"א 38, ניתן להשיג תשואות שנעות בין 16%-20% בהתאם לפרויקט ומורכבותו.

אך, יש לזכור שעם ההבטחה לתשואה גבוהה יש לא מעט סיכונים שיש לקחת בחשבון. ככל שהעסקה בטוחה יותר כך התשואה נמוכה יותר וככל שהעסקה מסוכנת יותר כך התשואה לרוב גבוהה יותר. כלומר, עליכם לבדוק האם הסיכונים אכן הולמים את המצב האישי, המשפחתי והכלכלי שלכם טרם ביצוע ההשקעה בפועל.

לסיכום,

קרן ראשונים בהחלט מתאימה למשקיעים רבים. בהחלט מומלץ להירשם ולהצטרף למאגר המשקיעים מאחר וההצטרפות אינה עולה כסף. אך, רגע לפני שאתם מבצעים השקעות נדל"ן על סכומי כסף גדולים, חשוב לעצור ולבדוק מה מידת ההתאמה של ההשקעות הללו אליכם. במידה ואינכם בטוחים ביכולת שלכם וברצונכם לבדוק האם אפיקי השקעה אלו מתאימים לכם, פנו אלינו ונבצע עבורכם אבחון ובניה של פרופיל משקיע בכדי שתוכלו להשקיע במגוון ההשקעות שהקרן מציעה בראש שקט.

 

רוצים להשקיע או לרכוש דירה? שוחחו עמנו ונעזור לכם לבחון השקעות וחלופות מותאמות אישית! 

  
Uwebsite - אפיון אתרים | WEmanage - ניהול אתרים